pirmdiena, 2009. gada 14. decembris

Mīlestības epizožu gaismā


Salikuši somās retro stila kleitas un kurpes, matu tīkliņus un lakatiņus, linu bikses un cepuri, neizmirstot pašu galveno – Ojāra Vācieša brīnišķīgos dzejoļus, Vidzemes Augstskolas studentu teātris „ViaGars” 2009. gada martā devās uz Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Latvijas Studentu teātra dienām. Teātra dienu vadmotīvs bija „Gaisma” un arī mūsu teātris ar savu priekšnesumu centās uzburt savu skatījumu par to, kas ir gaisma.

Martā RTU pulcējās 12 studentu teātri no visas Latvijas. To vidū bija RTU teātra studija „Spēle” ar Viljama Šekspīra lugu „Hamlets”, RTU Studentu teātris „Kamertonis” ar Gabriela Garsias Markesa lugu „Ļoti vecs cilvēks ar milzīgi lieliem spārniem, Latvijas Universitātes Studentu teātris ar Antonio Buero Valjeho lugu „Liesmojošie tumsā”, Jelgavas Studentu teātris no Latvijas Lauksaimniecības universitātes ar Eižena Jonesko lugu „Ainiņa četratā”, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas operstudija „Figaro” ar fragmentiem no Volfganga Amadeja Mocarta operas „Burvju flauta”, Rēzeknes Augstskolas studentu teātris „ĶerRA” ar Žana Pola Sartrsa lugu „Siena”, Liepājas Universitātes studentu teātris „Rikošets” ar priekšnesumu „Es esmu mazliet don Kihots”, Latvijas Kultūras koledžas Studentu teātris ar uzvedumu „HARMONIUM” , studijteātris „AKA” ar improvizāciju „Improvizētais apgaismojums”, teātra studija „Vinnijs” ar Viljama Šekspīra lugu „Sapnis vasaras naktī”, ansamblis „Rīgas Pantomīma” ar fragmentu no satīriskās pantomīmas „Jautrais Olimps” un, protams – „ViaGars” ar Gata Urkas un Anetes Puntužas veidoto priekšnesumu „Mīlestība epizodēs”.

Par uzvarētājiem kļuva un „Ceļojošās āksta cepures” balvu uz visiem laikiem par godu teātra dienu 10gadu jubilejai ieguva LU Studentu teātris ar Visvalža Klinstona iestudēto Antonio Buero Valjeho lugu „Liesmojošie tumsā”.

Nākamajā dienā interesentiem bija iespējams apmeklēt meistarklases skatuves kustību mākslā pie Olgas Žitluhinas deju kompānijas horeogrāfa Dmitrija Gaitjukeviča un aktiermeistarībā pie aktrises Indras Burkovskas.

„Skatuves gaisma ir stāvoklis, sajūta, smarža, garša, objekts, kas var apžilbināt, likt pamosties dzīvībai. Pavasaris, ” tā Gatis Urka un Anete Puntuža.

Mīlestība var būt ļoti dažāda – tā var būt kautrīga, uzbāzīga un sāpīga, tā var likties bērnišķīga un slēpt sevī pielūgsmi, tā ļauj sapņot, bet liek arī smagi vilties. Būtībā mēs esam vienādi, darām līdzīgus darbus, mums ir līdzīgas rūpes, bet mīlestība mūsos ir dažāda. Priekšnesums „Mīlestība epizodēs” to arī centās parādīt retro noskaņās, caur skaistajiem Ojāra Vācieša dzejoļiem, skanot grupas „Iļģi” mūzikai. Viens no dzejoļiem skanēja norvēģu valodā un ir norvēģu autora sacerēts. To skaitīja mūsu Erasmusstudente Ina.

Šoreiz gan āksta cepuri uz Valmieru atvest neizdevās, taču saņemts tika Latvijas Universitātes Studentu teātra atzinums (simpātijas balva) un gandarījums par pašu paveikto. Bez tam, apsveicam Aneti ar uzņemšanu RTU Latvijas Studentu teātra dienu režisores kārtā. Varbūt šajā pavasarī veiksies vēl labāk.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru